Atık Yağ Konusunda Bilinçlendirme Çalışması Yapılıyor


   Amasya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Ziyaret TOKİ Ortaokulu, çevreye ve insan sağlığına zararlı olan bitkisel atık yağların toplanması ve atık yağ toplama noktalarına atılması konusunda bilinçlendirme çalışmalarını sürdürüyor.


   Amasya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, “Atık Yağların Toplanması ve Denetimi Çalışmaları” kapsamında bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarını sürdürüyor.


   Bu kapsamda Ziyaret TOKİ Ortaokulu öğrencileri ile birlikte,Yavuz Selim Meydanı’na stantlar açan Temizlik İşleri Müdürlüğü, vatandaşlarımıza kızartmalık atık yağların çevreye ve insan sağlığına zararlarını, bunların ayrı toplanmasının ve Amasya Belediyesi tarafından kurulan toplama noktalarına  atılmasının önemini anlatıyor.


   Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet DÜMEN, stantların yanı sıra; site ve apartmanlarda gerekli bilgilendirmelerin yapıldığı, vatandaşların çevre duyarlılığını artırmaya ve atıkların geri dönüşümünün sağlanmasına yönelik bilinçlendirme çalışmalarının devam edeceğinin ifade etti.


Oluşturulma Tarihi : 18.05.2017