Amasya Belediyesi Yeni Vidanjör Aldı


Amasya Belediye Başkanlığı kanalizasyon ve kanal tıkanmalarında kullanmak üzere yeni bir vidanjör alarak Belediye araç parkına dahil etti.

 

   Amasya Belediyesi su ve kanalizasyon çalışmalarının daha kısa sürede ve aksamadan yapılabilmesi için vidanjör alımını gerçekleştirdi. Amasya Belediye Başkanlığı belediye araç parkına ihtiyaç duyulan alanlarda kullanmak üzere daha önce de çok sayıda araç ve iş makinesi alımı gerçekleştirmiştir.

 

   Amasya Belediyesi araç parkına dahil edilen yeni Kombine Kanal Temizleme aracının yaklaşık maliyeti 272000 € olup 6 bin litre temiz su, 6 bin litre atık pis su olmak üzere, 12 bin litre kapasitesi bulunmakla birlikte emici ve basınç niteliği, aynı zamanda çok yüksek basınçlı matkap ve burgu niteliği taşımakta.

 

   Belediye Başkan'ı Cafer Özdemir yaptığı açıklamada ; 'Araç parkına dahil edilen yeni vidanjörün tıkanan tüm kanalları, kanalizasyonları açacak teknik donanıma sahip. Kanallarda ve kanalizasyonlarda tıkanma meydana gelmemesi için yeni aracımız düzenli olarak çalışacak. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun' dedi.

Oluşturulma Tarihi : 21.01.2016