“Evde Temizlik Hizmeti” Uygulaması Başladı


   Amasya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından  65 yaş üstü ihtiyaç sahibi vatandaşların konutlarında “Evde temizlik hizmeti” uygulaması başlattı.


   Amasya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yaşlılara yönelik yürütülen temizlik ve bakım hizmeti kapsamında bugüne kadar 21 vatandaşın evinde bu hizmetin sağlandığını bildirildi. Evinde yalnız veya eşiyle birlikte yaşayan, günlük hayatta rutin işlerini yapmakta zorlanan bireylerin evleri, itinayla temizleniyor.


   Hizmetin ayda en az bir kez, 3 veya 5 kişiden oluşan ekipler tarafından gerçekleştirildiğini belirten Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz ERDEM şunları söyledi:"Amasya Belediyesi'nce oluşturulan 3 veya 5 kişiden oluşan ekipler ile 65 yaş ve üzeri yaşlı, yalnız ve bakıma muhtaç  vatandaşlara aylık periyotlarla hizmet götürülmeye başlandı. Yürütülen hizmet kapsamında evde iki personel ev temizliği ile alakalı işleri yapılmasını sağlıyor.” dedi.

 

   Amasya Belediye Başkan Yardımcısı ERDEM, ev ortamında yaşlıyı desteklemek ve yaşlının toplumdan soyutlanmadan yaşamına devam etmesini sağlamak amacıyla başlatılan projede bu hizmetten yararlanmak isteyen 65 yaş ve üzeri yaşlı, yalnız ve bakıma muhtaç  vatandaşların kayıtlarının devam ettiğini de sözlerine ekledi.


   Müdürlüğün hizmetlerinden; sosyo-ekonomik düzeyi gözetilmeksizin Amasya’da yaşayan 65 yaş ve üzeri yaşlı, yalnız ve bakıma muhtaç bireyler yararlanıyor.

 

 

 

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 29.01.2016