“Hüsn-ü Hat Kursu”nun Başarılı Öğrencilerine Teşekkür Belgesi


            Amasya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Kültür Evleri Kursları 2009 yılından itibaren faaliyetlerine devam etmektedir. Geçen bu süre zarfında 4259 kursiyer mezun ederek bu alanda büyük bir başarı elde etmiştir.


               Amasya Belediyesi Kültür Evleri bünyesinde eğitim veren Hüsn-ü Hat’ kursunun  2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının 1. dönemi başarıyla tamamlayan 7-14 yaş arasındaki öğrencilere teşekkür belgelerini toplantı için ilimize  gelen, Merzifon Belediye Başkanı Alp KARGI, Suluova Belediye Başkanı Fatih ÜÇOK, Zile Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL, Niksar Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN ,Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa BANDIRMALI, Turhal Belediye Başkan Yardımcısı  Gürbüzhakan ALPARSLAN, Erbaa Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Uzun,Taşova Belediye Başkan Yardımcısı Kadir AYDOĞAN ve Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR'den aldı.

 

                Belediye Kültür Merkezinde hizmet veren Hüsn-ü Hat kursunun önemine değinen Belediye Başkanımız Sayın Cafer Özdemir Hüsn-ü Hat sanatının İslam Kültüründe ve Amasya Kültüründe önemli  bir yere sahip olduğunu vurgulayarak yakında yapımına başlanacak olan Şeyh Hamdullah Hüsn-ü Hat Müzesi'nin de kadim şehrimize daha güzel bir anlam katacağını belirtti.

Oluşturulma Tarihi : 12.02.2016