Amasya Belediyesi Kültür Yayınlarından Çocuklar İçin 3 Yeni Kitap

.......Amasya Belediyesi Kültür Yayınlarına 3 yeni kitap daha eklendi.Amasya Belediyesi bugüne kadar kitap, CD, albüm, broşür vb olmak üzere 114 adet basılı ve görsel yayını halkın istifadesine sunmuştur.


......Belediye Başkanı Cafer Özdemir; 'Belediye nezdinde Türkiye'de İlk çizgi roman kitabı basımını gerçekleştirdik bu anlamda basılan eserlerde emeği geçenlere teşekkür ediyorum ' dedi. Başkan Özdemir ; ' Amasya ile ilgili bütün değerlere talip olduklarını ve amaçlarının bu değerleri gelecek nesillere aktarmak  olduğunun ' altını çizdi. 


.......Amasya Belediyesi Kültür işlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Osman Akbaş ; ' Web sitesi güncelleme çalışmaların tamamlanmasının ardından Amasya Belediyesi Kültür Yayınları arasında bulunan eserlerin internet ortamında dijital olarak halkın hizmetine sunulacağını ' bildirildi.


Amasya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Tarafından Hazırlanan Eserler


7-15 Yaş arası çocuklarımız için Ferhat ile Şirin Aşıklar müzesinden yola çıkarak hazırlanan Şehr-i Şirin Amasya Efsanesi Ferhat ile Şirin Çizgi Romanı ,

6-12 Yaş arası çocuklarımıza hitaben Amasya'nın tanıtımına farklı bir açıyla yaklaşarak çocuklarımızın okurken tarihini ve kültürünü öğrenmesini sağlamak amacıyla hazırlanan Başkan Amca ile Amasya'yı Geziyoruz öykü kitabı,
 

3-6 Yaş arası çocuklarımızın okul öncesinde kullanması için Ferhat ile Şirin Aşıklar Müzesindeki heykellerden yararlanarak hazırlanan Ferhat İle Şirin Boyama Kitabı siz değerli halkımızın ve çocuklarımızın beğenisine sunulmuştur.


 

Oluşturulma Tarihi : 17.02.2015