Ödüllü Fotoğraf, Şiir ve Karikatür Yarışması Başvuruları Başladı

  Amasya Belediyesi her yıl düzenlediği yarışmalarla edebiyat ve sanat dünyasına yeni yetenekler kazandırmaya devam ediyor.

 

  Kültür ve sanata verdiği değer ile her zaman sanatçının yanında olan Amasya Belediyesi, bu yıl yine sanata merakı olanları fotoğraf, şiir ve karikatür yarışmalarında buluşturuyor. 


 Kültürel etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğu bu yarışmalar ile şehrin tanıtımına katkı sağlamanın yanında çeşitli sanat dallarının yaşatılmasına da örnek olan Amasya Belediyesi, bu yıl da “Doğanın Kalbinde Amasya” konulu 9. Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması, ‘‘ Susuz Hayat” konulu 9. Uluslararası Karikatür Yarışması ve “ Serbest” konulu 8. Ulusal Amasyalı Mihrî Hatun Şiir Yarışması ile sanatsever katılımcılarını beklemektedir.  

 

9. Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması

 


Bu yıl 9.su düzenlenecek olan Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf yarışmasında; birinciliği elde eden esere 5,000 , ikinciye 3,500, üçüncüye 2,500  ve her biri 1,000'er  TL olarak belirlenen 3 adet mansiyon ödülü verilecek. Yarışmada dereceye giren yarışmacılara ödülleri, düzenlenecek bir törenle verilecek. Öte yandan ödül alan eserler ve sergiye değer görülen eserler, Amasya Belediye Başkanlığı tarafından ödül töreninde sergilenecek.

 

9. Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması Şartnamesini İndirmek ve Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız


 


8. Amasyalı Mihrî Hatun Şiir Yarışması

 

Amasya Belediyesi’nin bu yıl 8. kez düzenleyeceği diğer bir yarışma ise ‘Ulusal Amasyalı Mihrî Hatun Şiir Yarışması’ olacak. Aruz Vezni, Hece Vezni ve Serbest dal olmak üzere 3 kategorinden oluşan şiir yarışmasında, her kategoride birinciliği elde eden şiire 5,000, ikinci şiire 3,500, üçüncüye 2,500 TL ve her biri 1,000’er TL’den 9 adet mansiyon  ödül verilecek.

 

8. Amasyalı Mihrî Hatun Şiir Yarışması Şartnamesini İndirmek ve Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız


 

 

9.Uluslararası Karikatür Yarışması

 


Karikatür alanında önemli bir marka haline gelen ‘Amasya Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması’ bu yıl 9. kez yeni yeteneklere kapı aralayacak. Yurt içi ve yurt dışından önemli oranda katılımın gerçekleştiği karikatür yarışmasında birinciye 5,000 , ikinciye 3,500 üçüncüye 2,500 TL ile 1,000’er TL olarak belirlenen 3 adet mansiyon ödülü ve 750'şer TL olarak belirlenen 6 Adet 18 Yaş Altı Özendirme para ödülü verilecek.Ödül alan ve sergiye değer görülen eserler, Amasya Belediye Başkanlığı tarafından ödül töreninde sergilenecek.

 

9. Uluslararası Karikatür Yarışması Şartnamesini İndirmek ve Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

 

Yarışma başvuruları 10 Nisan 2018 Salı günü sona erecektir.

 

Tüm katılımcılara başarılar dileriz.


Oluşturulma Tarihi : 08.08.2017