Belediye Başkanı Cafer Özdemir, örnek projede.   Amasya Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan “Emniyet Kemeri ile Hayata Bağlanın” projesinde Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR'de destek verdi. 

   Karayollarında trafik can kaybını en aza indirecek tedbirlerin uygulanması için  Amasya Emniyet Müdürlüğünce “Emniyet Kemeri ile Hayata Bağlanın” Projesinde Belediye Başkanımız Sn. Cafer ÖZDEMİR ile birlikte Amasya Valisi A. Celil Öz, Cumhuriyet Başsavcısı Feridun Süzer, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İl Emniyet Müdürü Cemil Bayazıt, İl Müftüsü İsmail İpek ve İl Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş'ta vatandaşlara örnek olmak için gönüllü afişlerde yer aldılar.

  Amasya şehir merkezinde panolarda polis ekiplerinin vatandaşı bilinçlendirme ve ikaz çalışmaları dışında emniyet kemeri takarak örnek olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR'de aracında hayata bağlayan "Emniyet Kemeri"ni kullandığını ifade etti. Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan bu kampanyaya yürekten katıldığını ve desteklediğini söyleyen Belediye Başkanımız "Uzun tetkikler sonucunda trafik kazalarında ölümle biten kazalarda emniyet kemerini kullananlar vatandaşlarımızın hayata bağlandıkları tespit edilmiştir. Bu hayati kıymeti olan "Emniyet Kemeri"nin kullanımında ve bilinçlendirilmesinde üzerimize düşeni yerine getirdik" dedi.

Oluşturulma Tarihi : 17.02.2015