İftar Çadırlarının 3. Gününde 6 Mahalle Buluştu

Başkanımız; ‘Burada olmamızı vesile kılan yegane sebep Amasyalı olmamız’
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı, “Bizi siyasi partililer, ırklar, cinsiyetler bağlamaz. Bizi bağlayan, burada olmamızı vesile kılan yegane sebep Amasyalı olmamızdır” dedi.
Bu yıl bir ilke imza atan Amasya Belediye Başkanımız Mehmet Sarı, çorbalar bizden yemekler sizden’ sloganıyla başlattığı ve mahallelerde kurdurduğu iftar çadırları ile 3’üncü günde Yüzevler, Dere, Üçler,Çakallar Şehir üstü ve Fethiye mahalle sakinleri ile bir araya gelerek orucunu açtı.
Belediye Başkanımız Mehmet Sarı, “Yağışlı zor şartlar altında bir iftar yapıyoruz. Ancak buradaki birliğin, buradaki muhabbetin, buradaki kaynaşmanın mutluluğunu, huzurunu başka bir yerde bulabileceğimizi düşünmüyorum. Ben şahsen bir kardeşiniz olarak sizlerle beraber olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Bu kapsamda bir akşam olsa da iftarda sizlerle birlikte olabileyim diye zamanın bir an önce gelmesi için dua ediyorum. Mesele burada iki lokma yemek değildir. Herkes evinden bir şekilde karnını doyurur. Cenabı hak ne diyor, ben yarattığım kullarımın rızkının kefiliyim diyor. Burada buluşmamızın, kaynaşmamızın yegane bir sebebi var, bizi bağlayan Amasyalı olmamızdır. Bizi siyasi partililer, ırklar, cinsiyetler bağlamaz. Bizi bağlayan, burada olmamızı vesile kılan yegane sebep Amasyalı olmamızdır.
Başkanımızın konuşmasının ardından sırasıyla Yüzevler Mahalle Muhtarı Sayın Ali Öztaş, Dere Mahallesi Muhtarı Sayın Naci Çapkın, Üçler Mahallesi Muhtarı Sayın Coşan Aylak, Şehirüstü Mahallesi Muhtarı Sayın Yasin Kantarcı ve Fethiye Mahalle Muhtarı Sayın Halil Ferahoğlu’ da birer konuşma yaparak iftar programlarını düzenleyen Başkan Sarı’ya teşekkürleri ileterek ramazan ayının hayırlar getirmesi temennisinde bulundular.
İftar sonrasında dua edilerek Cenabı hakkın verdiği nimetlere şükredildi. İftar programına Amasya Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı’nın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Ahmet Çoban, MHP Amasya İl Başkanı Sayın Erhan Demir, Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanı Sayın Recep Dip, Fen İşleri Müdürümüz Sayın Ali Özel, Temizlik İşleri Müdürümüz Sayın Ahmet Öztürk, Yüzevler Mahalle Muhtarı Sayın Ali Öztaş, Dere Mahallesi Muhtarı Sayın Naci Çapkın, Üçler Mahallesi Muhtarı Sayın Coşan Aylak, Şehirüstü Mahallesi Muhtarı Sayın Yasin Kantarcı ile Fethiye Mahalle Muhtarı Sayın Halil Ferahoğlu ve yaklaşık bin kişi katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 14.05.2019