Başkan Sarı, Genel Başkan Devlet Bahçeli ile Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

 

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet SARI Merkez Yürütme Kurulu(MYK),Merkez Disiplin Kurulu(MDK) Üyeleri ve Milletvekillerinin katılımıyla Ankara Kızılcahamam Patalya Otel’de Genel Başkanımız Bilge Lider Sayın Dr Devlet BAHÇELİ Beyefendi ile 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili gerçekleştirilen istişare toplantısına katıldı .Yapılan toplantı öncesi Ülkücü Şehitler Anıtı ziyaret edilerek çiçekler bırakıldı.
Toplantının açılış konuşmasını Genel Başkanımız Sayın Dr Devlet BAHÇELİ yaptı .Ardından gündem belirlendi(Bu konuşma basın mensuplarına açık olarak gerçekleşti)Saat 12:00 öğlen yemek molası, saat 14:00 toplantı başlangıcı olarak belirlendi.Saat 14:00’te basına kapalı olarak başlayan toplantıda Genel Başkan Yardımcılarımız Emin Haluk AYHAN ekonomi ,Sadir DURMAZ yerel seçim sonuçları ,Fethi YILDIZ seçim itirazı ve tartışmalar hakkında sunumlarını yaptılar saat 18:00 itibari ile toplantı sona erdi.

 Toplantının 2. günü, kahvaltı sonrası Sayın Genel Başkanımız Dr Devlet BAHÇELİ ‘nin genel konjonktürü ve siyaseti uzun bir değerlendirmesi ile devam etti.Bilahare Açık kürsü olarak devam eden toplantıda Sayın Genel Başkanımız Dr Devlet BAHÇELİ Beyefendi Amasya Belediye Başkanımız Sayın Mehmet SARI’ya “Gel bakalım Şehzadeler Şehri’nin Belediye Başkanı” diyerek kürsüye davet etti.
Belediye Başkanımız Sayın SARI 115 günlük seçim maratonu hakkında Sayın Genel Başkanımıza ve katılımcılara bilgiler verdi. Sayın SARI konuşmasında başarının sırrını şöyle izah etti “İnanmak, kararlı olmak, çalışmak! Girmedik sokak, çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmadık(115 günlük serüvenimizde 68.386 Kişinin Elini sıktık)
Amasya’daki teşkilatlarımızla (İl Başkanlığı,Merkez İlçe Başkanlığı ve Amasya Ülkü Ocakları)birlik ve beraberlik içinde yola revan olduk.Çalışmalarımızda hiçbir dedikoduya mahal vermeden Cumhur İttifakı’ndan asla taviz vermeden “sözümüz senettir” sloganıyla vatandaşımızın güvenini kazandık.
Bir manada işin aslı ise Amasya seçiminin başarısı Amasya hanımefendilerine aittir. Onlarla başlayan bayan hareketimiz, 115 günlük sürede 7500 cefakar, vefakar hanımefendiye ulaştık. Onlara teşekkür ederken onlar benim yol arkadaşlarım, can kardeşlerim, ablalarım, teyzelerim, yengelerim onlar benim başımın tacı’dır” dedi.
Son söz olarak; Sayın Genel Başkanım 
söz verdiğimiz gibi Amasya Kalesi’ne Türk bayrağını, üç hilali, Atatürk’ün resmini astık. 
Bu süreçte siyasi parti gözetmeksizin benden desteğini esirgemeyen tüm Amasya halkına ,Genel Başkan Yardımcılarımız Sadir DURMAZ ve Semih YALÇIN Beyefendiye, Genel Sekreterimiz İsmet BÜYÜKATAMAN’a ve Genel Merkez Yöneticilerine Teşekkürlerimi sunarım, arz ederim Sayın Genel Başkanım” dedi Sayın Genel Başkanımız Dr Devlet BAHÇELİ Beyefendi Amasya Belediye Başkanımız Sayın Mehmet SARI Beyefendiye teşekkür konuşması yaptı. Daha sonra basın açıklaması ve ardından öğle yemeği sonrası kapanış gerçekleşti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 13.04.2019