BAKAN ERSOY AMASYA DA

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Amasya’da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek meşhur gece silüetini çok beğendiğini ifade etti.

 

Bir dizi etkinlik vesilesiyle Amasya’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u Amasya  Valisi Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve diğer protokol üyeleri karşıladı.

 

Bakan Ersoy ve beraberinde ki  heyet Vali Osman Varol eşliğinde Yalıboyu ve Yeşilırmak kenarında yürüyüş yaparak Amasya’nın tarihi ve kültürel dokusunu daha yakından inceledi. Harşena Kalesi ile surları, Kral Kaya Mezarları ve Yalıboyu’na uygulanan ışıklandırma sistemiyle şehrimizin simgeleşmiş olan silüetini rengarenk seyretme fırsatı buldular.

 

Ardından Bakan Ersoy, Yeşilırmak şişirme projesini ve cam zemin altına yapılan enerji türbinlerini inceledi. Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir yeni hizmet binası hakkında Bakan Ersoy’a bilgi verdi.

 

 Bakan Ersoy  Vakıflar Genel Müdürlüğünce 2,5 yıl önce külliye genelinde başlanan kapsamlı restorasyon çalışmalarının yapıldığı Sultan II. Beyazıd Camii Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından açılışı yapıldı

Oluşturulma Tarihi : 18.02.2019