Amasya Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Amasya Şubesi Arasında Toplu İŞ Sözleşmesi İmzalandı

 

Amasya Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Amasya Şubesi Arasında Toplu İŞ Sözleşmesi İmzalandı

Amasya  Belediye Başkanımız Cafer Özdemir,  Hizmet İş Sendikası ile  2 yıllık  sözleşme imzaladı. Başkan Özdemir, sözleşmenin hayırlara vesile olmasını diledi.

"Çalışanın emeğinin, alın teri kutsal olduğunu kaydeden Başkan Özdemir bunun karşılığının da hakkaniyetle ve zamanında verilmesi gerekiyor. İmzalamış olduğumuz bu sözleşmenin işçilerimize  hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum " dedi.

Türkiye Hizmet İş Sendikası Amasya Şube Başkanı İsmail Pazar ise bir sendikacı olarak bu toplu iş sözleşmesinde bizlere göstermiş olduğu iyi niyet ve davranıştan dolayı Başkanımız Cafer Özdemir’e çok teşekkür ederiz. Yapılan sözleşme gereği, 2 yıl süre ile altışar aylık dilimler halinde yapılan 15.02.2019 ile 14.02.2021 tarihleri arasını kapsayan Toplu İş Sözleşmesi yapıldı. Yapılan anlaşma ile; işçilerin tüm sosyal haklarına ve yevmiyelerine birinci yıl birinci altı ayı için % 12 zam, İkinci altı ayında % 12 zam, ikinci yılın ilk  altı ayı için % 12 zam, İkinci altı ayında % 12 zam yapılmıştır. Tüm İşçilerimize hayırlı olsun” dedi.

İmza törenine Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Hizmet-İş Sendikası Amasya Şube Başkanlığı Şube Başkanı İsmail Pazar,  Yerelsen Uzmanı Hasan Tenlik, Yerelsen Uzmanı Murat Aslan, Yazı İşleri Müdürü Hicabi Tokmak, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Yusuf Yıldız ile Hizmet İş Şube Sekreteri Hasan Yaylacık, Hizmet İş Şube Mali Sekreteri Ahmet Ateş  iştirak etti.

 

Oluşturulma Tarihi : 07.02.2019