Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Amasya Belediyesi’ne Ziyaret

  Bir dizi etkinlik vesilesiyle ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum Amasya Belediyesi’ni ziyaret etti. Bakanımız ve protokol üyeleri yeni belediye binası önünde Belediye Başkanımız Cafer Özdemir ve belediye personeli tarafından karşılandı.

 

  Ardından Bakanımız, Yeşilırmak şişirme projesini ve cam zemin altına yapılan enerji türbinlerini inceleyerek Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’den proje hakkında bilgi aldı. Daha sonra belediye binasına geçen Bakan Murat Kurum; Vali Dr. Osman Varol, Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı genel müdürleri ve protokol üyeleri ile birlikte Amasya Belediye Başkanlığının yapmış olduğu ve yapmayı planladığı projeler hakkında bir sunum izledi.

 

  Ardından ırmak kenarında yürüyüşe çıkan Bakanımız, protokol üyeleri eşliğinde esnafı ziyaret etti. Esnaflarla sohbet ederek hâl ve hatırlarını sordular. Yürüyüş esnasında vatandaşlarla sohbet ettiler. Vatandaşlarımız bakanımızı ve protokol üyelerini güler yüzle karşılayarak yapmakta oldukları hizmetler için teşekkürlerini ilettiler.


Oluşturulma Tarihi : 02.12.2018