İtfaiye Haftası Etkinlikleri Çerçevesi’nde Gerçekleştirilen Tatbikat Gerçeğini Aratmadı

  Amasya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin,  25 Eylül- 1 Ekim “İtfaiye Haftası” münasebeti ile düzenlediği tatbikat renkli görüntülere sahne oldu. İlduş Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen etkinlikte Vali Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler yer aldı.


  Yaptığı açılış konuşmasında itfaiyecilik mesleğinin yalnızca yangın söndürmekten ibaret olmadığını itfaiyecilerin aynı zamanda kaza, arama-kurtarma ve doğal afet gibi her türlü acil durumda da önemli görevler üstlendiğinin altını çizen Başkan Özdemir, tüm itfaiye teşkilatı mensuplarının haftasını kutlayarak  hepsine görevlerinde başarılar diledi.


  Etkinlik kapsamında Amasya Belediyesi itfaiye ekiplerinin çeşitli ekipmanlar kullanarak hazırladığı gösteriler ve gerçekleştirdiği tatbikat beğeniyle izlendi. İtfaiye ekiplerince düzenlenen tatbikat gösterisinde olası bir yangında, doğal afette ve kazalarda yapılması gereken ilkyardım uygulamaları anlatıldı.


 Program Amasya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından hazırlanan stantların gezilmesi ile son buldu.


Oluşturulma Tarihi : 01.10.2018