Belediye Başkanımız Cafer Özdemir Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısına İştirak Etti

  Devletimizin dışa bağımlılığı azaltma ve yerli üretimi destekleme hususlarında aldığı önlemler çerçevesinde senede iki kez düzenlenen “Ekonomi Koordinasyon Kurulu” toplantısı Amasya Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

 Vali Dr. Osman Varol’un başkanlığında düzenlenen toplantıda Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Amasya TSO Meclis Başkanı Hasan Ergen, kamu kurum ve kuruluş yöneticileri, sanayiciler ve iş adamları ile basın mensupları yer aldı.

 

 Vali Dr. Osman Varol yaptığı açılış konuşmasında ülke ekonomisi olarak hassas günlerden geçtiğimize değinerek ilimizin ekonomisinde tarımın ve turizmin önemli bir yeri olduğunu, bu anlamda da yaz aylarının en yoğun dönemler olduğunu vurguladı.

 

 Ardından söz alan Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç ilimizin sosyo-ekonomik durumu hakkında bilgiler verdi. Sohbet havasında geçen toplantıda sanayicilerimiz ve iş adamlarımız karşılaştıkları zorluklar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

 

 Toplantıda Vali Dr. Osman Varol ve Belediye Başkanımız Cafer Özdemir tarafından iş adamları ve sanayiciler arası iş birliğinin ve ortak hareket etme gerekliliğinin önemine vurgu yapılarak ülkemizde bu konuda ortaya konulan işler ile ilgili örnekler verildi.

 

 Bu toplantılar ile illerde valilikler, belediyeler, üniversiteler, ticaret ve sanayi odaları bir araya gelinerek iş adamlarının ve sanayicilerin karşılaştıkları problemlerin mevzuatlar doğrultusunda ve el birliğiyle çözüme kavuşturulması, paydaşlar arası iletişimi güçlendirme ve aynı zamanda yerli üretimi teşvik etme amaçlanmaktadır.


Oluşturulma Tarihi : 29.08.2018