Amasya’da Geleneksel Bayramlaşma Programına Yoğun İlgi

 

  Belediye Başkanımız Cafer Özdemir bayram programları kapsamında çeşitli ziyaretlerde bulundu. İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı personeli ile bayramlaşma gerçekleşti.  Ardından Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesine ziyaretler yapıldı. Hastanede tedavi gören vatandaşlarla bayramlaşan Belediye Başkanımız Cafer  Özdemir, kendilerine acil şifalar dileyerek bayramlarını kutladı. Şehit yakınlarının da unutulmadığı bayramda Şehit Polis Memuru Gültekin Tırpan’ın anne ve babası Hüseyin-Neriman Tırpan ziyaret edildi.


 Programlar kapsamında daha sonra Amasya’da gelenek haline gelen protokol ve halkın bayramlaşması Belediye binası önünde yapıldı.

 

  Bayramlaşma törenine Vali Dr. Osman Varol, Ak Parti Amasya Milletvekilleri Mustafa Levent Karahocagil, Hasan Çilez, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Garnizon Komutanı Piyade Albay Nihat Ergün, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal, Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Dümen, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

  Amasya Belediyesi Bando Takımı gösterisi eşliğinde Belediye binası önünde yapılan bayramlaşma sonrasında konuşan Belediye Başkanımız Cafer Özdemir şunları kaydetti;

 

  “Amasya'da geçtiğimiz yıllarda başlattığımız bu bayramlaşma artık gelenekselleşmiştir. Bu geleneğimiz Anadolu'daki birçok ile örnek teşkil edecektir. Biz, gerek mili bayramlarımızı, gerekse dini bayramlarımızın halkla iç içe, halkla beraber, birlik beraberliğimizin doruğa çıktığı bir vaziyette kutlamak istiyoruz Bayramlar kırgınlıkların, dargınlıkların, küskünlüklerin onarıldığı, acıların ve sevinçlerin paylaşıldığı önemli günlerdir. Çok özel günlerden olan bu kurban bayramında, ailelerimizle büyüklerimizi ziyaret ederek, onların hayır duasını almalı, küçüklerimize sevgi ve şefkatle yaklaşarak, onların bayram sevincine ortak olmalı, köy ve mahalle komşularımızla bayramlaşarak, özellikle fakir, yaşlı, kimsesiz vatandaşlarımızla ve şehit ve gazi ailelerimizle bir araya gelerek, ziyaretler yaparak onlarla bayram neşesini ve coşkusunu paylaşmalıyız. Değerli Amasyalılar biliyoruz ki; sevinçler, mutluluklar paylaştıkça çoğalır, acılar ise paylaştıkça azalır. Hepinizin bayramını tebrik ederim. Allah tekrarına eriştirsin.” ifadelerinde bulundu.

 

  Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği törende, Vali Dr. Osman Varol , Amasya Milletvekilleri Mustafa Levent Karahocagil ve Hasan Çilez birer konuşma yaparak vatandaşların bayramlarını kutladılar.

 

Konuşmaların ardından tören Amasya Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun yaptığı dua ve ikramla sona erdi.

 

Oluşturulma Tarihi : 22.08.2018