BELEDİYE BAŞKANIMIZ CAFER ÖZDEMİR “DİNİ ALGI PROBLEMİNİN TOPLUMSAL YANSIMASI OLARAK 15 TEMMUZ KALKIŞMASI” KONULU KONFERANSA KATILDI

 

 

  15 Temmuz kalkışmasının halk ile devletin el ele vermesiyle bertaraf edilmesinin yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Amasya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Dini Algı Probleminin Toplumsal Yansıması Olarak 15 Temmuz Kalkışması” temalı konferans düzenlendi.

 

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Profesörü Metin Yılmaz tarafından verilen konferansta halkımızın dini duygularını istismar ederek, sinsice içine sızan ve oluşturduğu paralel yapı ile 15 Temmuz darbesine kadar uzanan Fethullaçı Terör Örgütü hakkında detaylı araştırma ve analiz sonuçlarına değinildi.

 

  Konferansa Valimiz Dr. Osman Varol, Garnizon Komutan Vekili Albay Nihat Ergün, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Kemal Polat, İl Jandarma Komutanı Albay Selami Akşit, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, akademisyenler, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.

 

 

Oluşturulma Tarihi : 16.07.2018