DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA AMASYA ŞEHİTLİĞİ ZİYARET EDİLEREK, VATANIMIZ UĞRUNA CAN VEREN BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM VE DUALAR OKUNDU

 

  15 Temmuz dünya üzerinde eşine az rastlanacak bir milli birlik ve beraberlik örneği teşkil etmektedir. Tarihi boyunca dünyaya birçok alanda öncülük etmiş ve örnek olmuş Türk Halkı, dost gibi görünüp hürriyetini ve iradesini zincire vurmaya çalışan hainlerin karşısında göstermiş olduğu dik duruşuyla, bir kez daha emsalsiz bir destan yazmıştır.

 

  15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi esnasında gözünü bile kırpmadan gövdesini siper eden ve bu esnada şehadete eren şehitlerimizin anısına Amasya Şehitliği’ni ziyaret etti. Ziyarete Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Garnizon Komutan Vekili Albay Nihat Ergün, Amasya Barosu Başkanı Ahmet Melik Derindere ve kamu kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.

 

  Ziyarette şehitlerimizin mezarlarına karanfiller bırakılarak gelmiş geçmiş bütün şehitlerimizin ruhları için Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Tarihimiz boyunca vatanımız ve hürriyetimiz uğruna mücadele eden bir millet olmanın bilinciyle, canımızdan daha kutsal saydığımız bu ülkü uğruna şehadete eren bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun.

Oluşturulma Tarihi : 15.07.2018