Kardeş Şehirler İstişare Toplantısı Gerçekleşti

 

  Amasya Belediyesi tarafıdan organize edilen ve kardeş şehir ilişkilerinin daha verimli ve işlevsel olması konusunda karşılıklı fikir alış verişini amaçlayan, Kardeş Şehir İstişare toplantısı  Amasya Belediyesi Kültür Merkezi’nde  gerçekleştirildi.


 Toplantıya Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Kosava Prizren Belediye Başkanı Mytaher Haskuka, Arnavutluk Berat Belediye Başkanı Petrit Sinaj, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Belediye Başkan Yardımcılarımız Cengiz Erdem, Osman Akbaş ve belediye birim müdürleri katıldı.

 

  Belediye Başkanımız Cafer Özdemir; “Belediyelerin   yoğun olarak çalıştığı alanlardan birisinin kardeş şehir alanı olduğunu biliyoruz. Bu çerçevede bugüne kadar kardeş şehirler ile ilgili olumlu veya varsa aksayan yönler bu toplantıda kayda geçirilerek, daha sonraki adımlarda göz önünde bulundurulacaktır. Kardeş şehirlerimizle  ilişkilerimiz açısından bu toplantının çok faydalı olacağını düşünüyorum. Hem katılımınız için hem de ilginizden dolayı tekrar teşekkür ederim” dedi.

 

  Daha sonra gerçekleşen sunumların ardından aşağıdaki gündem maddeleri görüşülerek , Kosava Prizren ve Arnavutluk Berat Belediyesiyle protokol imzalandı.

 

 


GÜNDEM BAŞLIKLARI


Öğrenci Mübadelesi

 

 

Kardeş Şehirlerde Karşılıklı Olarak Kalıcı Eserler Bırakılması Adına

Düzeleme Çalışmaları Üzerinde Görüşülmesi

 

 

Ekonomik Anlamda Yapılabilecek Çalışmalar Kapsamında Yer Altı Ve Üstü Kaynaklarının,

Sanayi Ürünleri Ve Sektörlerinin, Tarım Ürünlerinin Değerlendirilmesine

Yönelik İş Birliklerin Geliştirilmesi

 

 

Kültürel El Sanatlarının Kardeş Ülkelerde Yaşatılması

 

Oluşturulma Tarihi : 15.04.2018