İstikamet Afrin


   Amasya Belediyesi ile Hayatcan Derneği işbirliğiyle Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlere destek amacıyla düzenlenen ‘Mehmetçiğimiz üşümesin, Mehmetçiğimiz düşünmesin’ temalı kampanya kapsamında toplanan 4 tır dolusu yardım yola çıktı.


  Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin’de terör örgütlerine yönelik başlattığı operasyondaki Mehmetçiklerimize  destek olmak için Amasya Belediyesi ve Hayatcan Derneği öncülüğünde bölge halkımızdan toplanan atkı, eldiven, bere, kuru bakliyat ve yaş sebze dolu 4 TIR dolusu yardım malzemesi Yavuz Selim Meynanı’nda yapılan duanın ardından Afrin'deki Mehmetçiğimize ulaştırılmak üzere Hatay'a uğurlandı.


    Uğurlama Töreninde konuşan Belediye Başkanımız Cafer Özdemir ; 'Kadirşinaslığınızdan ötürü tüm Amasyalı hemşehrilerimme teşekkür ediyorum. Amasya her zaman olduğu gibi üzerine düşeni yapıyor. Tıpkı daha önce Suriye ve Arakan’da yardıma ihtiyacı olan insanlara yaptığımız yardımlar gibi organizasyonlarımız oldu.Hamdolsun devletimizin bunlara ihtiyacı yok ama milletimizin içinden gelen, birliğimiz beraberliğimiz için gönülden gelen yardımlara duyarsız kalamazdık.Özellikle bölgedeki ihtiyaç analizini yaptığımız zaman, soğuk hava şartlarında görev yapan Mehmetçiklerimiz için iç giyim malzemesi, temel gıda ve yöremizin bolca ürünü olan elma, patates ve soğan gibi malzemelerin dolu olduğu 4 tırımızı Amasya halkı olarak hazırladık. Engelsiz yaşam parkında gönül gözleriyle atkı,bere eldiven ören görme engelli kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Emeği geçen başta çalışma arkadaşlarıma, Amasyalı hemşehrilerime, ihtiyac malzemelerin belirlenmesi konusunda bize yol gösteren Tugay Komutanımıza teşekkür ediyorum. Allah hayırlarımızı kabul etsin, kazasız belasız yerlerine ulaşmasını niyaz ediyorum’ dedi.

 

   Vali Dr. Osman Varol da verilen desteğin Türk milletinin devletiyle ve ordusuyla olan manevi bağının kuvvetini gözler önüne serdiğini söyledi.

 

   Uğurlama törenine Amasya 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur,AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, Belediye Başkan Yardımcılarımız Cengiz Erdem, Osman Akbaş kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Oluşturulma Tarihi : 12.02.2018