Geçmişten Günümüze Uluslararası Dinî Mûsikî Sempozyumu Düzenlendi

 Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Salonu’nda düzenlenen Geçmişten Günümüze Uluslararası Dinî Mûsikî Sempozyumuna iştirak etti. Programda Vali Dr. Osman Varol, Rektör Prof. Dr. Metin Orbay,  protokol üyeleri ve akademisyenler yer aldı.

 

 Program Şef Ahmet Bilen ve mûsikî topluluğunun tasavvuf müziğiyle başladı. Ardından Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Şuayip Özdemir, sempozyum hakkında bilgiler verdi. Rektör Prof. Dr. Metin Orbay ise düzenlenen sempozyuma yurtiçi ve yurtdışından bilgi birikimleriyle katkı veren değerli hocalarımıza teşekkür etti.

 

 Programda yaptığı konuşmada Amasya’nın tarih ve kültür şehri kimliğine sahip olduğunu ve bu sempozyumun faydalı olacağı düşüncesinde olduğunu belirten Belediye Başkanımız Cafer Özdemir,

 

 “Amasya’nın musiki yönünden zenginliği, burada yetişen ve yetişmekte olan musikişinas ve neyzenlerinin tanıtımı, eserlerinin gündeme getirilmesi ve çeşitli açılardan değerlendirilmesi imkânı sağlanmış olacaktır.” ifadelerini kullandı.


Oluşturulma Tarihi : 03.11.2017