Muharrem Ayında Aşure Geleneği Bozulmadı


   Muharrem Ayı münasebetiyle geleneksel olarak Belediyemiz ve Cem Vakfı Amasya Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen aşure dağıtım programı Şehzadeler Gezi Yolu’nda gerçekleşti.

 

   Düzenlenen aşure dağıtım  programına Vali Dr. Osman Varol,  Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Vali Yardımcıları Mehmet Ercan Aslantaş, Turgay İlhan, İl Jandarma Komutanı Selami Akşit, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Müfütüsü Abldulkadir Keşvelioğlu  protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

   Programda Vali Dr. Osman Varol ve Cem Vakfı Amasya Şube Başkanı Haydar Kılıç birer konuşma yaparak Amasyalıların Muharrem ayını ve aşure gününü tebrik ettiler.

 

   Belediye Başkanımız Cafer Özdemir ise yaptığı konuşmada Ramazan ayından sonra en kutsal ay olduğunu bildiğimiz Muharrem Ayının İslam alemindeki ehemmiyeti üzerinde durarak Muharrem ayında yapılan duaların, tutulan oruçların kabulü dilek ve temennileri ile birlik ve bütünlük mesajları verdi.

 

   Yapılan duaların ardından Vali Dr. Osman Varol,  Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkanımız  Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ve Cem Vakfı Amasya Şube Başkanı Haydar Kılıç vatandaşlara aşure dağıttı.

Oluşturulma Tarihi : 05.10.2017