Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, “Tarih-Dil-Kültür-Edebiyat” Sempozyumu’nda

 Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Uluslararası Amasya Sempozyumuna iştirak etti. Amasya Üniversitesi İpekköy Yerleşkesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programda Vali Dr. Osman Varol, Rektör Prof. Dr. Metin Orbay,  protokol üyeleri ve akademisyenler yer aldı.

 

 “Dünden Bugüne Amasya“ fotoğraf sergisiyle başlayıp açılış konuşmaları ile devam eden "Tarih-Dil-Kültür-Edebiyat" konulu sempozyumda ilk olarak konuşan Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Fatih Köksal gerçekleşecek olan sempozyum hakkında bilgiler verdi.

 

 Ardından konuşan Rektör Prof. Dr. Metin Orbay ise düzenlenecek sempozyumda dünden bugüne Amasya’nın fotoğraf sergisiyle tanıtılacağını söyledi. Belediye Başkanımız Cafer Özdemir ise Amasya’nın tarih ve kültür şehri kimliğine sahip olduğunu, bu çerçevede Amasya’da birçok eğitim müessesesi kurulduğunu söyleyerek, bu sempozyumun faydalı olacağı düşüncesinde olduğunu belirtti.

 

 Konuşmaların ardından açılış tebliğini yapan  Prof. Dr. Tuncer Baykara, "Amasya’daki Eski Araştırmalarım ve Neticesi" tarih konularında katılımcılara bilgiler aktardı.


Oluşturulma Tarihi : 04.10.2017