Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’e Sosyal Güvenlik Haftası Ziyareti

  15-21 Mayıs tarihleri arasında kutlanan SGK haftası münasebetiyle Sosyal Güvenlik Kurumu Amasya İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel ve beraberindeki heyet Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’i makamında ziyaret etti.


  Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’i  Sosyal Güvenlik Haftası ile ilgili bilgilendiren Şenel, sosyal güvenliğin önemine dikkat çekmek ve sosyal güvenlikte farkındalık yaratmanın öncelikli hedefleri haline geldiğini belirtti. 


  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Cafer Özdemir de sosyal güvenliğin toplum açısından önemine değinerek,


  “İnsanların hayatları boyunca yaşam kalitelerini etkileyen en önemli sebeplerden birisi de sosyal güvencedir. Güçlü ve sağlıklı bir toplum olmanın ön koşulu, Ailenin korunması ve güçlendirilmesi ile mümkündür. Yani bir devletin sosyal güvenlik sistemi ne kadar ileri düzeyde ise, vatandaşları da o kadar mutlu ve huzurlu demektir. İnsanların doğumundan ölümüne kadar hayatlarını güvence altına alan SGK, aynı zamanda kayıt dışı istihdam ile mücadele ederek haksız rekabeti önlemekte ve işçinin alın terine önem vermektedir. Ben ziyaretinizden dolayı sizlere çok teşekkür ediyor, başta kurum çalışanları olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik Haftasını kutluyorum” şeklinde konuştu.


Oluşturulma Tarihi : 15.05.2017