Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’den Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’e Ziyaret

  Çeşitli programlara katılmak üzere ilimize gelen Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’i ziyaret etti.


  Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin Belediye Başkanlığına gerçekleştirdiği ziyarette Vali Salih Işık, Ak Parti Amasya Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Erdem, Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek ve İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıtır da yer aldı.


  Ziyarette Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, ilimizde gerçekleştirilen projeler ve önümüzdeki süreçte planlanan yatırımlar hakkında Başbakan Yardımcısına bilgiler aktardı.


  Şehzadeler Şehri Amasya’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Başbakan Yardımcısı Canikli, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.


Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;


  “Amasya tarihimizde müstesna yeri olan, Anadolu’nun örnek şehirlerinden bir tanesidir. Amasya kültürümüzü, mimari özeliklerimizi ve geleneklerimizi en iyi şekilde yansıtmaktadır. Sadece şehriyle değil, insanıyla da ayrı bir yapıya sahiptir. Anadoluluk geleneğini yaşatan şehirlerden bir tanesidir. Burasının benim içinde önemli bir yeri vardır. Her fırsatta bu havayı teneffüs etme ihtiyacı hissederim.

 

  Amasya sahip olduğu bu özellikleri mutlaka korumalıdır. Yapılan çalışmalar bu yapının korunduğunu da bizlere göstermektedir. Her gelişimde Amasya’nın gelişmeye devam ettiğini görüyorum. Bundan sonraki süreçte de Amasya’ya gereken tüm desteği vermeye devam edeceğiz. Ev sahipliğinizden ötürü teşekkür ediyorum.” 


Oluşturulma Tarihi : 18.03.2017