Başkan Özdemir, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Münasebetiyle Düzenlenen Yemekte Engelli Vatandaşlarımız İle Bir Araya Geldi

  Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” münasebetiyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yemekte engelli vatandaşlarımız ile bir araya geldi. Büyük Amasya Oteli’de düzenlenen yemekte engelli vatandaşlarımızın yanı sıra Vali Dr. Osman Varol, İl Emniyet müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Arslan ve diğer kurum ve kuruluşların müdürleri ile vatandaşlarımız yer aldı.

 

 Altı Nokta Körler Derneği Şube Başkanı Musa Demiryarar açılış konuşmasında engelli vatandaşlarımızın engel tanımadan hayatın her alanına dahil olduklarını belirtti. Ayrıca Vali Dr. Osman Varol ve Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’e engelli derneklerine ve vatandaşlarımıza göstermiş oldukları ilgi ve desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti.

 

  Başkan Özdemir yaptığı konuşmada; "Engellilerin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve özürleri elverdiği ölçüde çalışma şartlarına kavuşmaları için gayretlerimiz sürmektedir. Toplumun ayrılmaz bir parçasını oluşturan, günlük yaşamda karşılaştıkları güçlükleri yakından izlediğimiz engelli vatandaşlarımıza ilişkin konular, her kesimin yakın ilgisini gerektirmektedir. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden birini oluşturmaktadır. Önemli olan vücut engeli değil, yüreğinin engelli olmamasıdır. Destek ve katkılarıyla engellilerimizin ihtiyaçlarına hizmet eden tüm hayırseverlerimizi ve tüm sivil toplum kuruluşlarımızı tebrik ediyorum. Bizim de bir gün engelli olabileceğimiz gerçeğini hatırlatarak, Dünya Engelliler Günü'nü kutluyorum." ifadelerine yer verdi.

 

  Vali Varol konuşmasında, engelli bireylerin toplumun her noktasında engel tanımadan hayatın her alanına dahil olduklarını belirterek tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutladı.


Oluşturulma Tarihi : 03.12.2018