Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İstişare Toplantısı Düzenledi

   Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, il protokolü ve Amasya geneli ilçe ve kasaba belediye başkanları ile Amasya Valiliği’nde toplantı için bir araya geldi.

 

  Bakan Kurum Amasya Valiliği’ne geçmeden önce Sofular Mahallesi Soğuk Pınar Mevkii’nde hayata geçirilmesi planlanan projeler için bölgede incelemelerde bulundu. Ardından valiliğe geçen Bakanımızı, Vali Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Vali Yardımcıları Mehmet Ercan Aslantaş ile Ferhat Burakgazi, ilçe kaymakamları, il emniyet müdürü, il jandarma komutanı ile kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri karşıladı.

 

  İlimizin ihtiyaçlarını yerinde inceleyerek hızla çözüme kavuşturmak üzere gerçekleştirilen toplantıda Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı genel müdürleri, ilçe ve kasaba belediye başkanları ile birlikte şehrimizdeki çalışmalar değerlendirilerek atılacak adımlar ve yapılacak yatırımlara dair yol haritası belirlendi.


Oluşturulma Tarihi : 02.12.2018