Muharrem Ayı’nda Geleneksel Olarak Düzenlenen Aşure Dağıtım Programı Gerçekleşti

  Muharrem Ayı münasebetiyle geleneksel olarak Belediyemiz ve Cem Vakfı Amasya Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen aşure dağıtım programı Şehzadeler Gezi Yolu’nda gerçekleşti. Düzenlenen programda Vali Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Cem Vakfı Amasya Şubesi Başkanı Haydar Kılıç ve birçok vatandaşımız yer aldı.


   Programda Vali Dr. Osman Varol ve Cem Vakfı Amasya Şube Başkanı Haydar Kılıç birer konuşma yaparak Amasyalıların Muharrem ayını ve aşure gününü tebrik ettiler. Belediye Başkanımız Cafer Özdemir ise yaptığı konuşmada Ramazan ayından sonra en kutsal ay olduğunu bildiğimiz Muharrem Ayının İslam âlemindeki ehemmiyeti üzerinde durarak Muharrem ayında yapılan duaların, tutulan oruçların kabulü dilek ve temennileri ile birlik ve bütünlük mesajları verdi.


 Yapılan duanın ardından protokol üyeleri tarafından aşure ikramı yapıldı. Ayrıca organizasyon çerçevesinde türkü dinletisi ve farklı etkinlikler de gerçekleştirildi.


Oluşturulma Tarihi : 22.09.2018