Belediye Başkanımız Cafer Özdemir 30 Ağustos Zafer Bayramı Münasebeti İle Düzenlenen Resepsiyona Katıldı

   Amasya Valiliği tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96. yıl dönümü münasebeti ile “30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu” düzenlendi.

 

  Vali Dr. Osman Varol ve eşi Funda Varol Hanımefendi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyona Belediye Başkanımız Cafer Özdemir eşi Hilal Özdemir ile birlikte katıldı. Resepsiyonda ayrıca şehit yakınları, gaziler, 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, protokol üyeleri, kamu kurumlarının personelleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, esnaf temsilcileri, basın mensupları, öğrenciler ve genç yaşlı her yaştan çok sayıda vatandaşımız yer aldı.

 

  Resepsiyona katılan tüm misafirlerini masalarında ziyaret ederek, herkesle sohbet etmeye gayret gösteren Vali Dr. Osman Varol gecede yaptığı konuşmada; “30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıl dönümünde bu anlamlı günde sizinle olmaktan eşimle ben çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda milletimiz yok olmanın eşiğine geldiği o kara günlerde adeta küllerinden yeniden doğdu. Büyük Önder Atatürk’ün önderliğinde kurtuluş mücadelesini başlatarak 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin kesin zaferle sonuçlanmasıyla tüm düşmanlarımızı bertaraf ettik. 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetimizi kurarak bağımsızlığımızı tüm dünyaya ilan ettik.  Kurtuluş Savaşı öncesi ve sonrası yaşadığımız tecrübeler ve en son 15 Temmuz’da yaşadığımız hain darbe girişimi de bize şunu göstermiştir ki; birlik ve beraberliğimizi bozmadığımız sürece bizim milletimizin aşamayacağı hiçbir zorluk yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

  Coşkulu bir şekilde geçen gecede ayrıca 96. yıl pastası kesildi. Gecenin sonunda Vali Dr. Osman Varol resepsiyona katılımlarından ötürü tüm konuklarına teşekkür etti.


Oluşturulma Tarihi : 31.08.2018