BELEDİYE BAŞKANIMIZ CAFER ÖZDEMİR 1998/3 TERTİP 1'İNCİ KADEME ACEMİ ERLERİMİZ YEMİN TÖRENİNE KATILDI

 

  Belediye Başkanımız Cafer Özdemir 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen, acemilik eğitimlerini tamamlayan 1998/3 tertip 1'inci kademe erlerimizin yemin törenine katıldı.

 

  15. Piyade Eğitim Tugay Komutanı olarak göreve başlayan P.Alb.Nihat Ergün’ün ev sahipliğindeki programa oğlunun acemilik eğitimini tamamlayarak yemin etmesi vesilesiyle Isparta Valisi Şehmus Günaydın da katıldı. Şehit ailelerimiz, gazilerimiz, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve asker aileleri de törende bulundular.

 

  Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Tugay Komutanı P.Alb.Nihat Ergün ve Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’in asker ailelerini selamlamasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan törende, acemilik eğitimlerini tamamlayan erler yemin etti.

 

  Törende birliğe katılan ilk askerin ismi kütüğe çakıldı. Daha sonra Tugay Komutanı P.Alb.Nihat Ergün yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Bu yeminle sizler, milletimizle sadakatle hizmet edeceğinizi, emirlere ve amirlerimize mutlak itaat edeceğinizi beyan ettiniz. Komutanınız olarak sizlerin, ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza, vazifeyi namus bilerek çalışacağınıza, dürüstlük ve karakterden asla taviz vermeyeceğinize, askerlik süresince bu kutsal hizmeti en iyi şekilde yerine getirerek sonraki arkadaşlarınıza gururla ve onurla devredeceğinize yürekten inanıyorum.”

 

  Tugay Komutanı P.Alb.Nihat Ergün’ün konuşmasının ardından Tugaya ilk katılan ve eğitim sürecini başarıyla tamamlayan askerlere hediye ve teşekkür belgeleri verildi.

 

  Resmigeçit törenini coşku içinde izleyen aileler, törenin ardından evlatlarıyla buluşmalarında duygusal anlar yaşadı.

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 16.08.2018