15 TEMMUZ ŞEHİDİMİZ ÜMİT ÇOBAN, GÜMÜŞHACIKÖY’DE MEZARI BAŞINDA ANILDI

 

  15 Temmuz Halkın Direnişi şehitlerinden Ümit Çoban’ın Gümüşhacıköy Şehitliği’nde bulunan kabrini ve ardından ailesini ziyaret edildi. Ziyarette Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Gümüşhacıköy Kaymakam Vekili Ali Osman Bulat, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ender Turan, İlçe Jandarma Komutanı Aziz Bektaş Kaymak ve protokol üyeleri de bulundu.

 

  15 Temmuz darbe girişimini haber alır almaz Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne doğru harekete geçen Ümit Çoban, darbeci hainlerin açtığı ateş sonucu şehit düşmüştü.

 

  Televizyonu bozuk olan Ümit Çoban’ın tamirden gelen televizyonunda gördüğü ilk görüntü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı oldu. Bu çağrı üzerine hemen sokağa çıkan Ümit Çoban, Ankara Jandarma Genel Komutanlığı önüne kadar taksiyle geldi. Yürüyerek Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne doğru ilerleyen Çoban, orada bulunan kalabalığın arasına girerek en öne geçti. Ümit Çoban, darbeci hainler tarafından açılan ateş sonucu vuruldu ve Külliye yakınlarındaki ilk şehitlerden biri oldu. Çevresindekiler onu kurtarmak istedi ancak darbeciler yaralanan Çoban’ın alınmasına izin vermedi. Şehit Ümit Çoban, memleketi Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde ebediyete uğurlanmıştır.

 

  Şehidimizin kabrini ziyaretinde mezarına karanfiller bırakıldı ve İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu şehidimiz Ümit Çoban ve bütün şehitlerimiz için dua etti. Ardından şehidimizin Gümüşhacıköy’de ikamet eden ailesi ziyaret edildi. Ziyarette yıldönümünü icra etmeye başladığımız 15 Temmuz Halkın Direnişinde şehadete eren Ümit Çoban’ın annesi Arife Çoban, Amasya Valisi Dr. Osman Varol’a, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’e ve ziyaretçilere, böyle anlamlı bir zamanda kendilerini ziyaret ettikleri için teşekkürlerini iletti.

 

Oluşturulma Tarihi : 15.07.2018