Başpehlivan Fatih ATLI Oldu


  12 Haziran Stadyumundaki Karakucak Güreşleri final programını Amasya Valisi Dr. Osman VAROL Milletvekili Mustafa Levent KARAHOCAGİL, Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, İl Emniyet Müdürü Fahri BULUT, diğer kurum müdürleri ve vatandaşlarımız bulundu. Halkımızın yoğun ilgi gösterdiği müsabakalar, sporcuların çekişmeli performanslarıyla büyük ilgi gördü.

 

  Güreşlere ülke çapındaki başpehlivanların yanı sıra farklı kategorilerde birçok güreşçi katıldı. Müsabakaların sonucunda Fatih ATLI adlı güreşçimiz birinci, Ahmet SERBEST adlı güreşçimiz ikinci oldu. Ali Rıza KAYA ve Mustafa CEBECİ adlı güreşçilerimiz ise üçüncülüğü paylaştılar.

 

  Müsabakaların sonunda başarılı pehlivanlara ödüllerini vererek tebrik eden Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR ; “Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda çok yoğun bir katılım var. Ata sporumuz olan güreşi gençler arasında sevdirmek ve toplum içerisindeki bilinirliğini kaybetmemesi için bu tür organizasyonları düzenliyoruz. Güreşin daha geniş kitlelere yayılması, ata sporumuza gençlerin daha çok ilgi göstermesi bizlerin en büyük kazanımı olur. Halkımızın güreşe olan ilgisini ve başarılı sporcularımızı meydanda görmek, ne kadar çok anlamlı bir organizasyon yaptığımızı bizlere bir kez daha gösterdi. Güreş müsabakalarımız dostluk içinde geçti, emeği geçen ve katkıda bulunan tüm kalıtımcılara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Oluşturulma Tarihi : 02.07.2018